Muut luottamustoimet


KUNNAN JA VALTION YHTEISTOIMINTAELIMET 2017-2021

Käräjäoikeuden lautamiehet
Koivisto Marko
Korkeamäki Jaana

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet
Birling Päivi
Erlands Kaj
Holma Sabine
Kyläinpää Sami
Nevanperä Antti
Metsäranta Esa
Ojanperä Marja-Leena
Peltoniemi Timo
Riippi Seppo
Tapanainen Erkki
Uusitalo Kari

Poliisin neuvottelukunta
Tuisku Minna-Liisa (henk.koht. varajäsen Heinola Arto)


EDUSTAJAT KUNTIEN YHTEISTOIMINTAELIMISSÄ 2017-2021

Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä, yhtymävaltuusto
Kaleva Paula (henk.koht. varajäsen Åkerblad Irma)
Siljamäki Antti (Harjula Irma)

Eskoon sosiaalipalvelujen kuntayhtymä, yhtymävaltuusto
Tuisku Minna-Liisa (Kaurila Nina)

Seinäjoen koulutuskuntayhtymä, yhtymävaltuusto
Kiviluoma Juha-Matti (Varamäki Anne-Marie)

Suupohjan koulutuskuntayhtymä, yhtymävaltuusto
Erlands Kaj (Ollikkala Ari)
Harjula Irma (Syväluoma Saija)
Leppäniemi Jukka (Saarikoski Jorma)

Suupohjan elinkeinotoimin kuntayhtymä, yhtymävaltuusto
Kyläinpää Jaana (Peltoharju Jari)
Ollikkala Ari (Uusitalo Kari)
Rintala Jouko (Riskula Anna-Kaisa)

Yhteistoimintalautakunta
Ranta-Muotio Aulis, pj. (Ketomäki Jaakko)
Alanko Mirva. (Kohtala Päivi)
Järvelä Seppo (Kiviluoma Juha)
Syväluoma Saija (Harjula Irma)

Suupohjan peruspalveluliikelaitoskuntayhtymän yhtymäkokousedustajat
Kunnanhallitus nimeää edustajat erikseen kuhunkin kokoukseen.


EDUSTAJAT KUNTA- JA MAAKUNTAPÄIVILLE 2017

Etelä-Pohjanmaan liiton maakuntapäivät
Heikkilä Ville (Honkilahti Katri)
Esko Lehtimäki (Kaleva Paula)

Vaasan vaalipiirin kuntapäivät
Sakari Varala (Jaakko Ketomäki, Irma Harjula)


KUNNAN EDUSTAJAT ERI YHTEISÖISSÄ VUOSINA 2017-2019

Asunto Oy Horonrivi
Marko Koivisto (varaedustaja Matti Mäntysaari)

Asunto Oy Kaupanmäki, Horonkylä
Marko Koivisto (varaedustaja Matti Mäntysaari)

Asunto Oy Luomanmutka
Toni Nevanperä (varaedustaja Marja-Leena Paakkunainen)

Asunto Oy Norinrivi
Sauli Koski (varaedustaja Sabine Holma)

Asunto Oy Perttulanmaa
Tapani Laitamäki (varaedustaja Veikko Viljanmaa)

Asunto Oy Tanulanrivi
Toni Nevanperä (varaedustaja Irma Harjula)

Asunto Oy Teuvan Nouseva Kuohu
Jorma Saarikoski (varaedustaja Jarmo Kiviluoma)

Asunto Oy Äystönrivi
Sakari Tamsi (varaedustaja Kari Uusitalo)

Teuvan Pankkitalo Oy
Juha-Matti Kiviluoma (varaedustaja Marja-Leena Paakkunainen)

Teuvan Vuokratalot Oy
Ville Heikkilä (varaedustaja Katri Honkilahti)

Eteläpohjalaiset Kylät ry
Anne-Marie Varamäki (varaedustaja Jaakko Ketomäki)

Etelä-Pohjanmaan Elintarvikealan Kehittämiskeskus / Foodwest Oy
Aulis Ranta-Muotio (varaedustaja Kaj Erlands)

Kiinteistö Oy Teuvan Kafiaari
Lasse Tamsi (varaedustaja Anu Mäntylä)

Kyrönjoki-yhteistyöryhmä
Jukka Palomäki (varaedustaja Marko Mylläri)

Lintuharjun Moottoriurheilualue Oy
Pasi Säntti (varaedustaja Jukka Leppäniemi)

Oy Aqua Botnica Ab
Ari Ollikkala (varaedustaja Irma Harjula)

Oy Botniarosk Ab
Katri Honkilahti (varaedustaja Arto Heinola)

Pohjanmaan Pelastusalan Liitto ry
Kalevi Lampinen (varaedustaja Ahti Yli-Mannila)

Pro Agria Etelä-Pohjanmaa ry
Sauli Koski (varaedustaja Pekka Murto-Koivisto)

Seinäjoki Areena Oy
Kari Uusitalo (varaedustaja Hannu Aho)

Suupohjan Jäähalli Oy
Esa Tamsi (varaedustaja Ari Ollikkala)

Suupohjan Kehittämisyhdistys ry
Anu Mäntylä (varaedustaja Anna-Kaisa Riskula)

Suupohjan Seutupalvelukeskus Oy
Marko Lähde (varaedustaja Kaj Erlands)

Suupohjan Seutuverkko Oy
Arto Heinola (varaedustaja Jaakko Ketomäki)

Teak Oy / Teuvan ammatillinen aikuiskoulutuskeskus
Anu Mäntylä (varaedustaja Paula Kaleva)

Teuvalaisen Kulttuurin Tuki ry
Sirpa Raittila (varaedustaja Anu Mäntylä)

Teuvan Kaukolämpö Oy
Jaakko Ketomäki (Hannu Aho)

Vaasan kesäyliopisto ry
Ville Heikkilä (varaedustaja Minna-Liisa Tuisku)

Vapaa-ajankeskus Parra Oy
Kaj Erlands (varaedustaja Kari Simpura)

Ab Öskata Vind Närpes - Öskatan Tuuli Närpiö Ab
Marja-Leena Paakkunainen (varaed. Ari Ollikkala)

Niissä yhteisöissä, joihin ei ole nimetty edustajaa, toimii Teuvan kunnan edustajana kunnanjohtaja tai hänen valtuuttamansa henkilö.


EDUSTAJAT MUISSA TOIMIELIMISSÄ

Kutsuntalautakunta 2017
Esko Hannuksela (varaedustaja Mikko Peltoniemi)
Jarkko Tuisku (varaedustaja Jukka Muotio)

Työnantajan edustajat yhteistyö- ja työsuojeluryhmässä (YTR) 2017-2019
Kunnanhallituksen edustajat: Anu Mäntylä (varaed. Juha-Matti Kiviluoma) ja Kaj Erlands (varaed. Katri Honkilahti)
Työnantajan viranhaltijaedustajat: Pauliina Niemi (varaed. Marko Lähde) ja Veli Nummela

Kunnan edustaja seurakunnan lapsi- ja perhepäiväkerhotyön johtokunnassa 2017-2018
Minna-Liisa Tuisku (varajäsen Jaakko Ketomäki)

 

.