Muut luottamustoimet


KUNNAN JA VALTION YHTEISTOIMINTAELIMET 2021-2025

Käräjäoikeuden lautamiehet
Koivisto Marko
Korkeamäki Jaana

Kiinteistötoimitusten uskotut miehet
Aho Hannu
Birling Päivi
Erlands Kaj
Holma Sabine
Ketomäki Jaakko
Korpela Tapio
Kuusela Antti
Niemi Kaisa
Metsäranta Esa
Ojanperä Marja-Leena
Peltoniemi Juha
Peltoniemi Timo
Piikkilä Veli
Simpura Kari
Tapanainen Erkki
Uusitalo Kari

Poliisin neuvottelukunta
Jenna Santikko (henk.koht. varajäsen Kohtala Päivi)


EDUSTAJAT KUNTIEN YHTEISTOIMINTAELIMISSÄ 2021-2025

Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä, yhtymävaltuusto
Kaleva Paula (henk.koht. varajäsen Kohtala Päivi)
Siljamäki Antti (Tamsi Satu)

Eskoon sosiaalipalvelujen kuntayhtymä, yhtymävaltuusto
Tamsi Lasse (Harjula Irma)

Seinäjoen koulutuskuntayhtymä, yhtymävaltuusto
Harjula Irma  (Aho Hannu)

Suupohjan koulutuskuntayhtymä, yhtymävaltuusto
Haapala Jouko (Salmela Anu)
Kaleva Paula (Laitila Samu)
Panttila Eliisa (Hangasluoma Anneli)

Yhteistoimintalautakunta
Hangasluoma Anneli (Filppula Mauri)
Haapala Jouko (Santikko Jenna)
Kohtala Päivi (Hautamäki Markku)
Sievi-Korte Tero, (Ketomäki Jaakko)

Suupohjan peruspalveluliikelaitoskuntayhtymän yhtymäkokousedustajat
Kunnanhallitus nimeää edustajat erikseen kuhunkin kokoukseen.


EDUSTAJAT KUNTA- JA MAAKUNTAPÄIVILLE 2021

Etelä-Pohjanmaan liiton maakuntapäivät
Esko Lehtimäki (Kaleva Paula)
Tamsi Lasse (Tamsi Satu)

Vaasan vaalipiirin kuntapäivät 2021
Esko Lehtimäki, varaedustajat 1) Ville Heikkilä ja 2) Jaakko Ketomäki

(Päivitetty 2.9.2021)


KUNNAN EDUSTAJAT ERI YHTEISÖISSÄ VUOSINA 2021-2023

Asunto Oy Horonrivi
Sirpa Raittila (varaedustaja Irma Harjula)

Asunto Oy Kaupanmäki, Horonkylä
Sirpa Raittila (varaedustaja Irma Harjula)

Asunto Oy Luomanmutka
Toni Nevanperä (varaedustaja Satu Tamsi)

Asunto Oy Norinrivi
Jaana Korkeamäki (varaedustaja Sabine Holma)

Asunto Oy Tanulanrivi
Sirpa Raittila (varaedustaja Irma Harjula)

Asunto Oy Teuvan Nouseva Kuohu
Jouko Haapala (varaedustaja Jarmo Kiviluoma)

Teuvan Vuokratalot Oy
Ville Heikkilä (varaedustaja Esa Metsäranta)

Eteläpohjalaiset Kylät ry
Antti Kuusela (varaedustaja Jaakko Ketomäki)

Etelä-Pohjanmaan Elintarvikealan Kehittämiskeskus / Foodwest Oy
Kaj Erlands (varaedustaja Aulis Ranta-Muotio)

Kiinteistö Oy Teuvan Kafiaari
Jouko Haapala (varaedustaja Satu Tamsi)

Kyrönjoki-yhteistyöryhmä
Matti Hakola (varaedustaja Marko Mylläri)

Lakea Oy
Veli Nummela (varaedustaja Miika Kataja)

Lintuharjun Moottoriurheilualue Oy
Pasi Säntti (varaedustaja Juha Peltoniemi)

Oy Aqua Botnica Ab
Ari Ollikkala (varaedustaja Irma Harjula)

Oy Botniarosk Ab
Annina Hietikko (varaedustaja Timo Keski-Karhu)

Pohjanmaan Pelastusalan Liitto ry
Kalevi Lampinen (varaedustaja Ahti Yli-Mannila)

Pro Agria Etelä-Pohjanmaa ry
Sauli Koski (varaedustaja Pekka Murto-Koivisto)

Seinäjoki Areena Oy
Hannu Aho (varaedustaja Mika Lukkarinen)

Suomen Yrittäjäopisto Oy
Veli Nummela (varaedustaja Toni Nevanperä)

Suupohjan Jäähalli Oy
Eero Tamsi (varaedustaja Ari Ollikkala)

Suupohjan Kehittämisyhdistys ry, vuosikokous
Antti Siljamäki (varaedustaja Kaisu Viljanmaa)

Suupohjan Seutupalvelukeskus Oy
Miika Kataja (varaedustaja Kaj Erlands)

Suupohjan Seutuverkko Oy
Arto Heinola (varaedustaja Jaakko Ketomäki)

Teak Oy / Teuvan ammatillinen aikuiskoulutuskeskus
Lasse Tamsi (varaedustaja Anu Salmela)

Teuvan Kaukolämpö Oy
Jaakko Ketomäki (varaedustaja Hannu Aho)

Teuvalaisen Kulttuurin Tuki ry
Sirpa Raittila (varaedustaja Kaisu Viljanmaa)

Vaasan kesäyliopisto ry
Jenna Santikko (varaedustaja Juulia Riippi)

Vapaa-ajankeskus Parra Oy
Kaj Erlands (varaedustaja Kari Simpura)

Ab Öskata Vind Närpes - Öskatan Tuuli Närpiö Ab
Antti Siljamäki (varaedustaja Jorma Nikitin)

Niissä yhteisöissä, joihin ei ole nimetty edustajaa, toimii Teuvan kunnan edustajana kunnanjohtaja tai hänen valtuuttamansa henkilö.

Päivitetty 18.10.2021


EDUSTAJAT MUISSA TOIMIELIMISSÄ

Kutsuntalautakunta 2021

Erkki Nevanperä (varaedustaja Pekka Viirimäki)
Arto Mäenpää (varaedustaja Jukka Muotio)

Työnantajan edustajat yhteistyö- ja työsuojeluryhmässä (YTR) 2021-2023
Kunnanhallituksen edustajat: Satu Tamsi (varaed. Saija Syväluoma) ja Kaj Erlands (varaed. Eliisa Panttila)
Työnantajan viranhaltijaedustajat: Veli Nummela (varaed. Miika Kataja) ja Pauliina Niemi (varaed. Matti Hakola)

 

 

.